zavřít

Kavárna Floriánka

Kontakt

Spolkový dům Jablonec nad Nisou

Emílie Floriánové 1736/8
466 01 Jablonec nad Nisou

Jiřina Kretschmerová

vedoucí kavárny Floriánka
M – 725 332 440
E – j.kretschmerova@fokusliberec.cz

Provozní doba:  8.00–16.00 hodin.

Kavárna je tréninkovým pracovištěm sociální služby Sociálně terapeutické dílny a zároveň nabízí chráněná pracovní místa.


Floriánka je kavárna blízko centra města Jablonec nad Nisou, která nabízí posezení u několika druhů výtečné kávy, domácích moučníků, mléčných koktejlů, dalších vybraných nápojů a lehkého občerstvení za velice příznivé ceny. Navíc zde můžete využít internet zdarma. V případě pěkného počasí je k dispozici venkovního posezení. Je možné si pronajmout prostory kavárny pro soukromé akce, výstavy obrazů, fotografií a jiných výtvarných prací. Při vernisáži zajistíme občerstvení i obsluhu.

V kavárně pracují převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým nebo fyzickým. Naši zaměstnanci mají stejná práva a povinnosti jako zaměstnanci v jakémkoliv jiném zaměstnání. Jedinou vyjímkou je jejich větší podpora, která je poskytována tak, aby zaměstnanci, kteří projdou naší kavárnou byli schopni využít získané dovednosti v jejich dalším životě i bez podpory nebo s její menší potřebou. 

Kavárna vznikla ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou, který nám zapůjčil částku 650 000 Kč na předfinancování projektu SROP, ze kterého jsme od EU získali významnou finanční částku cca 2 580 000 Kč na vybavení, provoz a mzdy zaměstnanců po dobu 2 let. Na zřízení nových pracovních míst pro lidi OZP/OTZP nám přispěl také Úřad práce v Jablonci nad Nisou částkou 190 000 Kč. Smyslem naší kavárny je umožnit vzájemný kontakt mezi “zdravými“ a duševně či jinak zdravotně znevýhodněnými lidmi.

V kavárně je k dispozici 9 chráněných pracovních míst: z toho 2x recepční, 2x číšník/servírka; 1x kuchařka; 1x pekařka; 1x provozní,;
1x asistentka a 1x vedoucí kavárny a 4 tréninková místa.

Při kavárně funguje recepce Spolkového domu, kde je možné koupit výrobky chráněných dílen o.p.s. Fokus Liberec.

Kavárna Floriánka a jí podobné chráněné kavárny a dílny jsou důkazem, že i zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním mohou zajistit provoz, obsluhu zákazníků, příjemné posezení u kávy či výrobu stejně dobře jako lidé „zdraví“.

Budeme velice rádi, když nám sdělíte svoje názory, připomínky nebo nápady k tomu co kavárna nabízí nebo by mohla nabízet. A to buď na facebooku nebo emailem přímo vedoucí kavárny paní Jiřině Kretschmerové: j.kretschmerova@fokusliberec.cz

Nápojový a jídelní lístek zde