zavřít

Kavárna Floriánka

Kontakt

Spolkový dům Jablonec nad Nisou

Emílie Floriánové 1736/8
466 01 Jablonec nad Nisou

Eva Kohoutová

vedoucí kavárny Floriánka
M – 725 332 440
E – e.kohoutova@fokusliberec.cz

Provozní doba:  8.00–16.00 hodin.

Kavárna je tréninkovým  pracovištěm sociální služby Sociálně terapeutické dílny.


Floriánka je nekuřácká kavárna blízko centra města Jablonec nad Nisou, která nabízí posezení u několika druhů výtečné kávy, domácích moučníků, mléčných koktejlů, dalších vybraných nápojů a lehkého občerstvení za velice příznivé ceny. Navíc zde můžete využít internet zdarma. V případě pěkného počasí je k dispozici venkovního posezení. Je možné si pronajmout prostory kavárny pro soukromé akce, výstavy obrazů, fotografií a jiných výtvarných prací. Při vernisáži zajistíme občerstvení i obsluhu.

V kavárně pracují převážně lidé se zdravotním postižením, ať již psychickým nebo fyzickým. Naši zaměstnanci mají stejná práva a povinnosti jako zaměstnanci v jakémkoliv jiném zaměstnání. Jedinou vyjímkou je jejich větší podpora, která je poskytována tak, aby zaměstnanci, kteří projdou naší kavárnou byli schopni využít získané dovednosti v jejich dalším životě i bez podpory nebo s její menší potřebou.

Kavárna vznikla ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou, který nám zapůjčil částku 650 000 Kč na předfinancování projektu SROP, ze kterého jsme od EU získali významnou finanční částku cca 2 580 000 Kč na vybavení, provoz a mzdy zaměstnanců po dobu 2 let. Na zřízení nových pracovních míst pro lidi OZP/OTZP nám přispěl také Úřad práce v Jablonci nad Nisou částkou 190 000 Kč. Smyslem naší kavárny je umožnit vzájemný kontakt mezi “zdravými“ a duševně či jinak zdravotně znevýhodněnými lidmi.

V kavárně je k dispozici 12 chráněných pracovních míst: 1× vedoucí kavárny, 1× provozní, 1× asistentka STD,  2× recepční, 4× číšník/servírka, 2× kuchař/ka, 1× pekař/ka.

Při kavárně funguje recepce Spolkového domu, kde je možné koupit výrobky chráněných dílen o.p.s. Fokus Liberec.

Kavárna Floriánka a jí podobné chráněné kavárny a dílny jsou důkazem, že i zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním mohou zajistit provoz, obsluhu zákazníků, příjemné posezení u kávy či výrobu stejně dobře jako lidé „zdraví“.

Nápojový a jídelní lístek